landschap Glacier National Park

Glacier National Park: ontdek dit prachtige Nationale Park in de Rocky Mountains!

In de Amerikaanse staat Montana ligt Glacier National Park. Het park grenst in het noorden aan het Waterton Lakes National Park in Canada en ligt in de Rocky Mountains. Omdat het park zich uitstrekt over twee landen wordt het park ook wel Waterton- Glacier International Peace Park genoemd. Sinds 1995 staat het park ook op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Met enorme bergtoppen, gletsjers, heldere meren en fantastische uitzichtpunten is Glacier National Park absoluut het bezoeken waard en perfect te combineren met een roadtrip in het noordwesten van de Verenigde Staten. Benieuwd naar de hoogtepunten van het park? Lees dan snel verder!

Zo plan je jouw reis naar Glacier National Park

→ Handig: Vliegtickets naar Amerika
→ Leuke hotels: The Izaak Walton Inn, St. Mary Lodge, Summit Mountain Lodge of Bear Creek Ranch B&B
→ Tip: Hier vind je alle actuele info over het park

uitzicht Glacier National Park Glacier National Park hiken

Over het park

Glacier National Park is opgericht in 1910 en beslaat een gebied van meer dan 4.000 vierkante kilometer. In het park vind je meer dan 700 mijl (ruim 1.100 kilometer) aan wandelpaden dwars door de waanzinnig mooie natuur. Het park is de thuisbasis van meer dan 70 soorten zoogdieren, waaronder grizzlyberen, berggeiten en elanden, evenals 270 vogelsoorten. Ondanks zijn naam zijn veel van de oorspronkelijke gletsjers in het park door klimaatverandering aan het verdwijnen. Waar er ooit 150 gletsjers waren, zijn er nu minder dan 25 overgebleven. Toch blijft het park echt een must om te bezoeken als je in dit deel van Amerika een reis maakt.

Tips voor je bezoek aan Glacier National Park

Je bezoek plannen aan Glacier National Park doe je zo:

Overnachten

Het is supertof om te overnachten in Glacier National Park zelf. Zorg alleen wel dat je dit op tijd boekt, want de hotels en campings zitten snel vol. De campings hebben geen plekken met stroom. Wij verbleven met onze RV op Apgar campground en hadden een geweldige ruime plek tussen de naaldbomen. De camping had ook een warme douche waar we gebruik van konden maken.

Toffe hotels zijn onder andere:

Entree

Bij de toegangspoorten betaal je entree voor het park. Bezoek je meerdere Nationale Parken in een reis, dan is het aan te raden om een National Park pas aan te schaffen. Met deze pas heb je een jaar lang toegang tot alle National Parks in de Verenigde Staten.

Eten en drinken

In het National Parkpark zijn enkele boodschappen verkrijgbaar bij de winkeltjes, maar dit is beperkt en zeer prijzig. Blijf je een paar dagen in Glacier National Park dan is het aan te raden buiten het park boodschappen te doen. Wij deden dit bij de Walmart in de stad Kalispell, maar dat kan ook in een van de andere supermarkten in de omgeving.

Bear spray

In Glacier National Park wordt gewaarschuwd voor beren en daarom wordt bear spray ten zeerste aangeraden. Wij kochten de bear spray in een van de winkeltjes in Apgar Village.

kamperen Glacier National Park

5x zien en doen in Glacier National Park

Om deze redenen wil je Glacier National Park niet missen!

Going- to- the- Sun Road

De weg die dwars door het Glacier National Park loopt is de Going-to-the Sun Road. De weg loopt van het Apgar Visitor Center in het westen van het park naar het Saint Mary Visitor Center in het oosten van het park. De route gaat langs prachtig natuurlijke landschap, diepe kloven, steile kliffen, heldere meren en vele haarspeldbochten. Het hoogste punt van de route is de Logan Pass op ongeveer 2000 meter hoogte.

De Going-to-the-Sun Road is alleen in de zomermaanden geopend wanneer de wegen begaanbaar zijn. Een groot deel van het jaar is de weg dus gesloten. Mocht je met eigen vervoer de route willen rijden, houd er dan rekening mee dat je niet langer mag zijn dan 21ft. Daarnaast heb je ook een toegangsbewijs nodig.

Je kunt ook gebruik maken van de gratis shuttlebussen in het park, deze vertrekken vanaf de Visitor Centers. In de zomerperiode kan het behoorlijk druk zijn waardoor de wachttijden lang kunnen zijn. Wij hebben zelf gebruik gemaakt van de shuttlebus vanaf Apgar Visitor Center. Ondanks dat we redelijk vroeg waren hebben we nog ongeveer anderhalf uur gewacht voordat we in de bus konden. Hou er ook rekening mee dat de grote bussen niet verder gaan dan Avalanche Creek en je daar moet overstappen op een kleiner busje. Zorg dus dat je echt op tijd bij het Visitor Center bent of boek (tegen betaling) een tour met de rode bus. Deze tours zitten snel vol dus het is handig dit op tijd te boeken.

Glacier National Park Going-to-the-Sun shuttle Glacier National Park, Logan Pass

Lake McDonald

Een van de grootste en mooiste meren van het Glacier National Park is Lake McDonald. Dit prachtige meer gevormd door gletsjers ligt op ongeveer 1000 meter hoogte. Het water van het meer is super helder waardoor je de stenen op de bodem kunt zien. Vanaf de steiger bij het strandje heb je het mooiste uitzicht op het meer en de bergen. Een leuke en actieve manieren om het meer te verkennen is het huren van een kajak of kano bij Apgar Village. In de avond is het ook de moeite waard om Lake McDonald te bezoeken vanwege de prachtige zonsondergang bij het strandje bij Apgar Village.

Lake McDonald bevindt zich bij de zuidwestelijke ingang en is goed bereikbaar. Dit deel van het park is het hele jaar open en daarom een van de meest populaire plekken van Glacier National Park. In Apgar Village zit een restaurant en een paar (souvenir)winkeltjes. Ook zijn er een aantal overnachtingsmogelijkheden. Wij verbleven zelf op camping Apgar, een van de grootste campings in het westen van Glacier National Park op loopafstand van Apgar Village, het bezoekerscentrum en Lake McDonald. Een perfecte uitvalbasis om het park te verkennen. Wil je ook overnachten in dit park, zorg dan dat je dit ruim van tevoren boekt. De parken zitten in het hoofdseizoen vaak helemaal vol.

Glacier National Park, bootje Lake McDonald Lake McDonald

Logan Pass

Het hoogste punt van de Going-to-the-Sun Road is de Logan Pass op ongeveer 2000 meter hoogte. Dit is ook het hoogste punt waar shuttlebussen en auto’s kunnen komen. Bij de Logan Pass is een Visitor Center en is een grote parkeerplaats. Er starten diverse wandelroutes waaronder de Hidden Lake Trail. De omgeving bij de Logan Pass is ook fantastisch! Alpenweides, hoge bergtoppen en kleurrijke biodiversiteit. Ideaal ook om wildlife te spotten.

Hike Trails

Ben je opzoek naar mooie Hike Trails, dan zit je in Glacier National Park goed. In het park zijn heel veel wandelroutes te vinden! Op de kaart die je bij de entree van het park ontvangt staan de routes aangegeven. De routes verschillen in gradaties, van korte en makkelijke routes tot lange, zware routes. Dit staat ook op de kaart aangegeven. Je kunt kiezen voor dagtochten, maar het is ook mogelijk om meerdaagse tochten te lopen.

Een van de meest bekende routes is de Highline Trail, een zware route van ongeveer 25km die start bij het Logan Visitor Center. Een gemiddelde en kortere route is de Hidden Lake Trail, deze start ook bij het Logan Visitor Center. Wij kozen voor deze route en vonden het prachtig! We liepen over de alpenweides, langs watervallen en hadden uitzicht op de gletsjers en meren. Onderweg hebben we zelf nog wildlife kunnen spotten! Bij de Hidden Lake overlook hadden we een supertof uitzicht op het meer.

landschap Glacier National Park

Wildlife

Glacier National Park is een van de parken in de Verenigde Staten waar veel wildlife te spotten is. In het park zijn veel zwarte beren en grizzlyberen. Tijdens onze hikes hebben we onder andere berggeiten, marmotten, eekhoorns en elanden gezien.

Glacier NP, marmot Marmot Glacier NP Glacier NP geiten Glacier berggeit

Wanneer staat jouw reis naar Glacier National Park op de planning? We horen graag hoe het is geweest!

→ Bekijk hier al onze artikelen over Noord-Amerika